Image Alt

Własna kaplica

Pożegnanie ze Zmarłym jest bardzo ważne – głównie w wymiarze psychologicznym – i pomaga z większym spokojem przeżyć czas żałoby. Optymalnie, jeśli rodziny osób zmarłych mogą poświęcić modlitwie oraz czuwaniu przy Zmarłym tyle czasu, ile uważają za potrzebne.

Z myślą o wszystkich rodzinach, które szukają kameralnego miejsca na ostatnie pożegnanie ze Zmarłym Zakład Pogrzebowy M. Uzdrowski posiada własną kaplicę. Jest to kaplica nowoczesna, kameralna oraz komfortowa, w której panuje spokój i cisza. Służy ona zarówno w przypadku pogrzebów wyznaniowych, jak i świeckich – kiedy to może stać się salą pożegnań.

Kaplica nasza znajduje się w Wejherowie przy ul. Leśnej 18 i jest jedynym takim miejscem w Wejherowie i okolicach. Tam, w spokojnej atmosferze, dajemy Państwu możliwość czuwania – kontemplacji, modlitwy lub refleksji. Mogą Państwo spędzić przy osobie zmarłej tyle czasu, ile tego Państwo potrzebują.

Wystrój kaplicy każdorazowo dostosowujemy do przeżywanej uroczystości: ustawiamy kwiaty, świeczniki oraz zdjęcie zmarłego. Możemy również zaprosić osobę, która poprowadzi modlitwę – różańcową lub związaną z obrzędami tzw. Pustej Nocy.

Posiadanie własnej sali pożegnań sprawia, że jako jedyni w Wejherowie i okolicach jesteśmy w stanie zorganizować całościowo świecką ceremonię pogrzebową, której integralna część odbywa się w naszym obiekcie. Miejsce ostatniego pożegnania na czas tego typu uroczystości zostaje pozbawione elementów religijnych.

Świecka ceremonia pogrzebowa prowadzona jest przez Mistrza Ceremonii Żałobnej, który także przygotowuje w pełni spersonalizowaną laudację (mowę pogrzebową), która stanowi szczególnie ważny i podniosły hołd dla Osoby Zmarłej.